Wdrożenia oprogramowania ERP

Wdrożenia oprogramowania ERP

Wdrożenie oprogramowania ERP w firmie można porównać do szycia garnituru „na miarę”.

Pracę z klientem rozpoczynamy od poznania potrzeb i oczekiwań biznesowych, na tej podstawie powstaje ostateczna wycena licencji i usługi wdrożenia. Choć poszczególne moduły są w zasadzie pudełkowe to za każdym razem należy je dopasować do wymagań firmy.

Oprócz konfiguracji systemu (np. sposobu kodowania,  planu kont, metod przepływu towarów w magazynie), migracji danych historycznych, czy modelowania procesów – „doszywamy” wszystkie brakujące funkcjonalności, których wymaga klient.

W efekcie powstaje system do zarządzania przedsiębiorstwem, który jest niepowtarzalny i dopasowany do Twojej firmy –  dokładnie tak jak garnitur szyty na miarę – jak druga skóra.

Co to jest system ERP

System ERP (ang. Enterprise resource planning) to profesjonalne oprogramowanie do kompleksowego zarządzania firmą.

Planowanie zasobów ukryte w angielskim akronimie ERP obejmuje wszystkie obszary działalności firmy

Współczesny system ERP to narzędzie, które ułatwia prowadzenie biznesu w każdej branży i przy każdej skali biznesu. Najważniejszą cechą systemu ERP jest jedna wspólna baza danych. Dokumenty i dane wprowadzane przez jeden dział, np. sprzedaż są od razu widoczne przez wszystkie działy w firmie. Produkcja na podstawie danych z działu sprzedaży może od razu przystąpić do realizacji zlecania produkcyjnego, a księgowość rozpocząć księgowanie dokumentów.

Dodatkowo dział handlowy dysponuje precyzyjnymi informacjami o czasie wyprodukowania danego towaru i statusy płatności klientów.

Wielofirmowe systemy ERP

Systemu ERP mogą też występować w wersji wielofirmowej, dzięki czemu kluczowe dane są w czasie rzeczywistym dostępne dla wszystkich firm wchodzących w jedną grupę.

Każda firma jest inna i każda ma specyficzne procesy charakterystyczne tylko dla niej. Nawet jeśli porównamy dwie firmy z branży produkcyjnej, wytwarzającej dokładnie ten sam towar to może się okazać, że procesy które zachodzą w obu przedsiębiorstwach są zupełnie różne mimo pozornie tych samych surowców na początku procesu i takich samych wyrobów gotowych na końcu. Dlatego tak istotna jest analiza przedwdrożeniowa.

Poznaj wszystkie etapy wdrożenia systemu ERP w Twojej firmie

Zamów prezentacje systemu ERP w swojej firmie!

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks (71) 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks (61) 610 24 05
biuro@kantata.pl

Skonfiguruj swój system

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony