Wdrożenia oprogramowania ERP

Wdrożenia oprogramowania ERP

 

Wdrożenie oprogramowania ERP w firmie można porównać do szycia garnituru „na miarę”.

 

Człowiek wskazujący na wykresy wdrożenia systemów ERP

Pracę z klientem rozpoczynamy od poznania potrzeb i oczekiwań biznesowych, na tej podstawie powstaje ostateczna wycena licencji i usługi wdrożenia. Choć poszczególne moduły są w zasadzie pudełkowe to za każdym razem należy je dopasować do wymagań firmy.

Oprócz konfiguracji systemu (np. sposobu kodowania,  planu kont, metod przepływu towarów w magazynie), migracji danych historycznych, czy modelowania procesów – „doszywamy” wszystkie brakujące funkcjonalności, których wymaga klient.

ilustracja wektorowa kobieta sprawdzająca coś w notesie w tle ekran programu do obsługi firmy wdrożenia oprogramowania ERP

W efekcie powstaje system do zarządzania przedsiębiorstwem, który jest niepowtarzalny i dopasowany do Twojej firmy –  dokładnie tak jak garnitur szyty na miarę – jak druga skóra.

 

Co to jest system ERP

 

System ERP (ang. Enterprise resource planning) to profesjonalne oprogramowanie do kompleksowego zarządzania firmą. Planowanie zasobów ukryte w angielskim akronimie ERP obejmuje wszystkie obszary działalności firmy

 

 

Współczesny system ERP to narzędzie, które ułatwia prowadzenie biznesu w każdej branży i przy każdej skali biznesu. Najważniejszą cechą systemu ERP jest jedna wspólna baza danych. Dokumenty i dane wprowadzane przez jeden dział, są od razu widoczne przez wszystkie działy w firmie.

 

Przykładowo: Produkcja na podstawie danych z działu sprzedaży może od razu przystąpić do realizacji zlecania produkcyjnego, a księgowość rozpocząć księgowanie dokumentów.  Dodatkowo dział handlowy dysponuje precyzyjnymi informacjami o czasie wyprodukowania danego towaru i statusy płatności klientów.

 

Wielofirmowe systemy ERP

 

Systemu ERP mogą też występować w wersji wielofirmowej, dzięki czemu kluczowe dane są w czasie rzeczywistym dostępne dla wszystkich firm wchodzących w skład jednej grupy kapitałowej.

 

Jak wygląda wdrożenie systemu ERP?

 

Każda firma jest inna i każda ma specyficzne procesy charakterystyczne tylko dla niej. Nawet jeśli porównamy dwie firmy z branży produkcyjnej, wytwarzającej dokładnie ten sam towar to może się okazać, że procesy które zachodzą w obu przedsiębiorstwach są zupełnie różne mimo pozornie tych samych surowców na początku procesu i takich samych wyrobów gotowych na końcu. Dlatego tak istotna jest analiza przedwdrożeniowa.

 

Poznaj wszystkie etapy wdrożenia systemu ERP w Twojej firmie:

 

  1. Analiza przedwdrożeniowa,
  2. Instalacja i konfiguracja sprzętu i oprogramowania,
  3. Konfiguracja i parametryzacja zgodna z analizą przedwdrożeniową,
  4. Pisanie dedykowanych rozwiązań – oprogramowanie dedykowane, raporty i procedury,
  5. Migracja danych,
  6. Testy,
  7. Szkolenie,
  8. Start testowy,
  9. Start produkcyjny,
  10. Asysta i umowa SLA.
infografika proces wdrożenia systemu ERP

 

Zamów prezentacje systemu ERP w swojej firmie!


Darmowa prezentacja

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks 71 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks 61 610 24 05
biuro@kantata.pl

Sprawdź ile kosztuje system ERP

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony