Rozwiązania sieciowe

Rozwiązania sieciowe dla Twojej firmy

W realizacji wszelkich zadań związanych z infrastrukturą sieciową, wspieramy naszych klientów od granicy ich sieci (urządzenia brzegowego – UTM) po każdą końcówkę roboczą.

 

Rozwiązania sieciowe wykorzystywane w firmach mają zapewnić użytkownikom nie tylko szybki dostęp do zasobów sieci internet ale przede wszystkim prawidłową i wydajną komunikację oraz transmisje danych wewnątrz sieci firmowej.

 

Informatyczna sieć firmowa jest cyfrowym fundamentem przedsiębiorstwa. Błędy na poziomie topologii sieci wywierają niekorzystny wpływ na pracę wszystkich pracowników i szybkość działania systemów.

 

Oferujemy:


  • Sprzedaż i konfiguracja przełączników sieciowych (switch)
  • Analiza i projektowanie wydajnych sieci bezprzewodowych.
  • Sprzedaż i konfiguracja systemów zabezpieczenia IT
  • Sprzedaż i konfiguracja serwerów dopasowanych do potrzeb biznesowych klienta.
Rozwiązania sieciowe  

 

 

 

Dzięki odpowiedniej konfiguracji wielu punktów dostępu w obrębie jednego identyfikatora sieci (SSID). W konsekwencji przełączanie się urządzenia klienta pomiędzy punktami dostępowymi WiFi jest niezauważalne. Jest to niezwykle istotne dla gości hotelowych, czy w magazynie o dużej powierzchni, w którym magazynierzy pracują za pomocą bezprzewodowych kolektorów danych.

 
Rozwiązywanie problemów z ograniczoną przepustowością łącza.

Czasami zdarza się, że pomimo szybkiego internetu, kluczowe dla firmy usługi mają widoczne problemy z prędkością łącza internetowego. W takiej sytuacji proponujemy naszym klientom wdrożenie usługi priorytetowania transmisji pakietów – QoS – (ang. Quality of Service).

 

Po analizie obciążenie łącza razem z klientem wybieramy kluczowe usługi i aplikacje, następnie ustalamy ich priorytet i wymaganą prędkość łącza dla pakietów. Dzięki dobrze przeprowadzonej konfiguracji system ERP będzie zawsze miał zarezerwowane łącze o odpowiedniej przepustowości i wyższy priorytet, niż np. radio internetowe używane przez pracowników.

 

Korzyści z użycia usługi QoS – Case Study:

Quality of service scenariusz użycia

Usługa QoS

Dzięki użyciu usługi QoS kluczowe dla firmy aplikacje – system ERP, serwer pocztowy i plików mają zapewniony wysoki priorytet i zadeklarowaną prędkość łącza internetowego. Firma działa sprawniej, maile wysyłają się szybciej, pobieranie nawet dużych plików z serwera plików odbywa się prawie natychmiast.

Brak skonfigurowanej usługi QoS

W przypadku braku usługi priorytetyzacji pakietów większość łącza internetowego jest zużyte przez streaming wideo – pracownicy oglądają YouTube, lub Netflix. Pozostała dla systemu ERP prędkość łącza jest niewystarczająca – praca w systemie jest uciążliwa i zajmuje pracownikom zdecydowanie więcej czasu.

Te i inne zadania można zrealizować za pomocą urządzenia UTM.


Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks 71 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks 61 610 24 05
biuro@kantata.pl

Sprawdź ile kosztuje system ERP

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony