Bezpieczeństwo IT

Bezpieczeństwo IT

Utrata lub wyciek danych firmowych, zaszyfrowane dyski, włamanie na pocztę lub serwer firmowy, to tylko niektóre z zagrożeń na jakie każdego dnia narażona jest Twoja firma.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek należy czuwać nad prawidłowym zabezpieczeniem infrastruktury informatycznej firmy.

Aktualne oprogramowanie, bezpieczne hasła, segmentacja sieci firmowej, nadanie ról i uprawnień użytkownikom, używanie VPN to tylko niektóre z działań, które warto wdrożyć w celu poprawy bezpieczeństwa systemów przedsiębiorstwa.

W Kantacie kompleksowo dbamy o bezpieczeństwo IT naszych Klientów. Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa, tworzymy zalecenia, projektujemy bezpieczne sieci firmowe, doradzamy i wdrażamy rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sieci i serwerów. Dodatkowo nasi klienci mogą skorzystać z usługi backupu danych.

Jakie są główne przyczyny zagrożeń bezpieczeństwa IT?

Cyberprzestępstwa stały się stałym źródłem dochodu wielu organizacji przestępczych, a dane i know-how to największy zasób w firmach.

Nieuczciwi pracownicy wynoszący dane firmowe np. bazy klientów.

Błędy w oprogramowaniu mimo, że zdarzały się od początku istnienia branży IT są dzisiaj większym zagrożeniem niż kiedykolwiek.

Tak jak błąd architekta, czy konstruktora może spowodować zawalenie mostu lub budynku, tak samo błąd architekta oprogramowania lub programisty może spowodować realne straty w mieniu lub urazy u ludzi.

Słynnym przykładem błędu programistycznego jest utrata przez NASA sondy Mariner 1. Drobne przeoczenie przy przepisywaniu kodu, spowodowało serię gwałtownych ruchów zejście z kursu i zniszczenie rakiety.  

Backup danych powinien być standardem.

Jak odzyskać zaszyfrowane pliki?

W maju 2017 roku cały świat objęła pandemia wirusa komputerowego o nazwie WannaCry.

230 tysięcy dysków komputerowych zostało zaszyfrowanych, a tysiące firm straciło dane firmowe i zostało sparaliżowanych. Na setkach tysięcy ekranów wyświetlało się okno wirusa z żądaniem okupu w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Co więcej w momencie ataku nie było skutecznej metody odszyfrowania plików.

Dziś rozszyfrowanie dysków i odzyskanie danych utraconych w wyniku tego ataku jest już możliwe. Powstają jednak nowe wirusy szyfrujące (Ransomware), na które w tym momencie nie ma lekarstwa.

W celu zabezpieczenia firmy przed podobnymi atakami należy dbać o najnowszą wersję oprogramowania firmowego

Naszym klientom zalecamy używanie urządzeń UTM, które stoją na straży sieci firmowej i serwerów, skutecznie minimalizując ryzyko podobnych ataków  w przyszłości. Istotne jest też wdrożenie prawidłowej polityki kopii zapasowych danych. Dodatkowo warto przeszkolić pracowników w zakresie bezpieczeństwa. W tych wszystkich zadaniach chętnie pomogą nasi eksperci do spraw bezpieczeństwa.

Dowiedz się, jak skutecznie chronić swoje dane firmowe przed cyber kradzieżą i uniknąć strat finansowych oraz spadku zaufania ze strony klientów.

Współpracuj z Kantatą i zyskaj:

Dowiedz się jakie są najpopularniejsze zagrożenie dla firmowej sieci informatycznej.


Chcesz zabezpieczyć sieć firmową? Skontaktuj się z nami mailowo lub wypełnij formularz.


Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks (71) 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks (61) 610 24 05
biuro@kantata.pl

Skonfiguruj swój system

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony