Produkcja przemysłowa

Oprogramowanie dla firm produkcyjnych i przetwórczych

 

W Kantacie specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze informatycznej firm produkcyjnych. 

Wdrażamy rozwiązania, które ułatwiają codzienną pracę kadry zarządzającej procesami produkcyjnymi.

Systemy, które oferujemy wspierają wszystkie procesy biznesowe zachodzące w przedsiębiorstwach  produkcyjnych, bez względu na wielkość produkcji, czy jej rodzaj.

Robot przemysłowy linia produkcyjna i pracownicy rozwiązania dla firm produkcyjnych i przetwórczych

 

Kontrola stanu magazynu surowców, stanu technicznego maszyn, nadzór nad pracownikami produkcyjnymi czy optymalizacja zużycia materiałów i opakowań to tylko niektóre z wyzwań przed jakimi, każdego dnia staje dyrektor produkcji.

 

Ilustracja wektorowa pracownik przy linii produkcyjnej oprogramowanie dla firm z branży produkcyjnej i przetwórczej

Ponadto cały czas musi czuwać nad nieprzerwanym procesem produkcji i dbać o stałą, wysoką jakość produktów. Dochodzi do tego jeszcze presja na utrzymane założonych terminów. Co więcej firmy produkcyjne działają w dynamicznie zmieniających się warunkach. W takiej sytuacji do podejmowania trafnych decyzji biznesowych niezbędne są precyzyjne dane dostarczane na bieżąco.

 

Oferujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb biznesowych zarówno małego zakładu produkcyjnego, jak i wielozakładowej fabryki. Wspieramy w firmy w produkcji na zamówienie i na magazyn, w codziennej produkcji jednostkowej i w produkcji seryjnej.

Przy wyborze konkretnego rozwiązania zawsze kierujemy się celami biznesowymi naszych klientów. Dzięki temu odczuwają oni realne korzyści z wdrożenia. A w przypadku firm produkcyjnych realne korzyści z wdrożenia są widoczne naprawdę szybko.

 

U niektórych naszych klientów z branży produkcyjnej, wdrożenie systemu zwróciło się już po upływie pół roku.

 

 

Korzyści z wdrożenia oprogramowania dla branży produkcyjnej:

 

  • Utrzymanie stałej jakości wyrobu gotowego nawet przy pracy 24/7
  • Automatyzacja i większa wydajność produkcji
  • Kontrola i optymalizacja kosztów wytworzenia
  • Optymalizacja procesów wytwórczych
  • Kontrola i zmniejszenie zużycia surowca i opakowań
  • Przyspieszenie procesu wdrożenia nowych pracowników
  • Lepsze warunki pracy pracowników
  • Pełne dane o produkcji
  • Ograniczenie przestojów
Ilustracja wektorowa dane wykresy robot przemysłowy serwer smart industry oprogramowanie dla branży przemysłowej i przetworczej

Zyskaj przewagę konkurencyjną dzięki oprogramowaniu dla produkcji!


ilustracja wektorowa automatyczna linia produkcyjna oprogramowanie dla firm produkcyjnych i przetwórczych

Szybkie i precyzyjne dane:

Nowoczesne systemy informatyczne dla sektora produkcyjnego opierają się o ekrany dotykowe, kody kreskowe i QR, czipy RFID, beacony i internet rzeczy.

Zastosowanie ekranów dotykowych i kart zbliżeniowych, pozwala pracownikom produkcyjnym na korzystanie z systemu, nadzór nad zleceniami produkcyjnymi ułatwia rozliczanie czasu pracy i zużycia surowców.

Dzięki integracji wag przemysłowych z systemem ERP możemy śledzić i rejestrować zużycie surowców i porównywać je z normatywami.

Dzięki temu wprowadzanie danych jest szybkie i proste. Informacje zebrane w firmowej bazie danych pokazują rzeczywiste koszty wytworzenia, pozwalają szybko naliczać wynagrodzenie pracowników pracujących na akord i pozwalają na podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

 

Przykładowo:
Analiza danych wprowadzonych w systemie może pomóc podjąć decyzję o zakupie nowej maszyny i oszacować czas zwrotu z inwestycji.

 

Kontrola i optymalizacja procesu produkcji:

 

Zaprojektowana w systemie technologia produkcji pozwala na wprowadzenie procedur. Dzięki informacjom na ekranach dotykowych, pracownik produkcji doskonale wie jakie czynności produkcyjne ma wykonać i w jakiej kolejności. Dzięki temu firma zyskuje kontrole nad terminami i powtarzalną jakość wyrobu gotowego. Dobrze zaprojektowana technologii produkcji pozwala na sprawne harmonogramowanie. Kierownik produkcji za pomocą kilku kliknięć w systemie będzie w stanie oszacować czas wyprodukowania konkretnej partii towaru.

 

Stała kontrola bieżących zleceń produkcyjnych i ich czasu pozwala zwiększyć wydajność produkcji. Odchylenia od założonego czasu produkcji są od razu wychwytywane. Dzięki temu system dostarcza danych do ciągłego ulepszania procesu produkcji. Dodatkowo na bieżąco możemy monitorować wydajność pracowników.

ilustracja wektorowa automatyczna linia produkcyjna oprogramowanie dla firm produkcyjnych i przetwórczych

 

Przykładowo:
Znaczne odchylenie czasu realizacji zlecenia produkcyjnego od założonych normatywów, może świadczyć o awarii lub wadliwym surowcu.

 

Ilustracja wektorowa wiertarka stołowa i frezarka oprogramowanie dla firm z branży produkcyjnej i przetwórczej

Zarządzanie parkiem maszynowym i narzędziowym:

 

Zarządzanie parkiem maszynowym i serwisem może być proste, dzięki informacji w systemie o maszynach i narzędziach używanych do produkcji w łatwy sposób stworzysz plan produkcji w oparciu o aktualnie dostępne zasoby parku maszynowego.

 

Kierownik zmiany szybko sprawdzi jaki pracownik używa jakich narzędzi i który operator nie zwrócił narzędzi do magazynu. Raporty likwidacji środków trwałych pozwolą stworzyć normatywy zużycia narzędzi.

 

Dzięki temu nie tylko zmniejszysz koszty ale przede wszystkim ograniczysz czas nieplanowanych przestojów spowodowanych awarią. 

 

Przykładowo:
Dzięki raportom na temat zużycia narzędzi możesz nie tylko utrzymywać optymalne stany w narzędziowni, ale również wychwycić odchylenia w zużyciu narzędzi, które mogą świadczyć o nieprawidłowym użytkowaniu przez danego pracownika produkcji. Dodatkowe szkolenie tego operatora pozwoli wydłużyć okres eksploatacji narzędzia i wygeneruje oszczędności.

 

 

Rozwiązania dedykowane dla branży produkcyjnej i przetwórczej

Logo Comarch ERP XL

Comarch ERP XL

Produkcja przemysłowa

Kantata MES

Produkcja przemysłowa

Comarch WMS

Produkcja przemysłowa

Comarch Business Intelligence

Wybierz najlepsze oprogramowanie dla firm produkcyjnych – systemy Kantata

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks 71 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks 61 610 24 05
biuro@kantata.pl

Sprawdź ile kosztuje system ERP

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony