Oferta

Wdrożenia oprogramowania ERP
Integracja oprogramowania
Obsługa informatyczna firm
Bezpieczeństwo IT
Serwis
Stała umowa serwisowa

Integracja systemów informatycznych


W każdej firmie – niezależnie od tego czy jest mała, średnia czy duża działa wiele systemów informatycznych. Zaczynając od systemów do księgowości, przez programy do obsługi klienta (CRM), systemy do obsługi PPK, aplikacje kadrowo – płacowe, magazynowe, produkcyjne, czy specjalistyczne systemy do wycen, a na platformach e-commerce kończąc.

Przy korzystaniu z tylko kilku systemów, informacje firmowe są podzielone na wiele silosów danych, przy większej liczbie aplikacji biznesowych szybkie dotarcie do precyzyjnych informacji jest praktycznie niemożliwe, a przenoszenie informacji pomiędzy systemami jest pracochłonną pracą, pochłaniającą wiele roboczogodzin.

Odpowiedzią na powyższe problemy są systemy ERP, które zawierają funkcjonalności z wielu obszarów działalności firmy. Przykładowo Comarch ERP XL posiada między innymi moduły produkcyjne, księgowe, handlowe, magazynowe, reklamacyjne czy do obsługi umów.

Czasem nie wszystkie specjalistyczne funkcje, których wymaga specyfika branży, znajdują się w oprogramowaniu jednego producenta. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi integracja systemów informatycznych. Głównym celem integracji systemów informatycznych jest optymalizacja procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Mówimy, że systemy są ze sobą zintegrowane jeśli mogą się nawzajem komunikować i współpracować, przesyłać dane, udostępniać zasoby.

Przykład integracji systemów informatycznych


System handlowo magazynowy i do księgowości, np. Comarch XL, może być skomunikowany ze sklepem internetowym, np. Magento. Dzięki temu sklep posiada informacje o bieżących stanach magazynowych, a system Comarch ERP XL o klientach i zamówieniach złożonych w sklepie.

Integracja powala zachować spójność danych i zastępuje pracę człowieka, który te dane musiałby przenosić pomiędzy systemami.

Połączenie systemów niweluje też możliwość błędów, które powstałyby przy przenoszeniu ręcznym.

Dzięki integracji systemów informatycznych, możemy być pewni, że nasze dane są zawsze aktualne.

Integracja systemów informatycznych pozwala na pobieranie danych z wielu systemów do jednej bazy danych, w konsekwencji otrzymujemy możliwość szybkiego tworzenia precyzyjnych, wieloobszarowych raportów  i szybki dostęp do potrzebnych informacji.

Zyskujemy też pewność, że w każdym z programów posiadamy te same dane.

Jak działa integracja systemów informatycznych


Integracja systemów informatycznych może działać jedno lub dwustronnie. W przypadku integracji jednostronnej informacje płyną tylko w jednym kierunku – jeden system tylko wysyła dane, a drugi tylko odbiera. Integracja jednostronna nie jest w pełni funkcjonalna, czasami jest jednak wystarczająca.

Przykładem integracji jednostronnej może być integracja z SMS API – z firmowego systemu ERP przekazywany jest numer telefonu i treść wiadomości do systemu zarządzającego wysyłką wiadomości SMS.

Integracja dwustronna polega na komunikacji w obu kierunkach. Systemy są w pełni skomunikowane, każdy może zarówno wysyłać jak i odbierać konkretne zestawy danych.

  • Najlepiej kiedy integrujemy systemy z interfejsami API – jest to swego rodzaju instrukcja jak dany system przetwarza dane.
  • Kolejnym przykładem są systemy bez interfejsu API ale z otwartym kodem źródłowym, w takiej sytuacji dział programistyczny może dopisać interfejs komunikacyjny.
  • Integrowanie systemów zamkniętych, bez interfejsów API jest bardziej skomplikowane i czasochłonne, a co za tym idzie kosztowne.

Integracja sklepu z programem magazynowym


Integracja z firmami kurierskimi (API)


Integracja CRM


Integracja z bramką SMS


Ochrona komputerów i sieci firmowej


Lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego pomożemy Ci należycie zabezpieczyć serwer zarówno od strony poprawnej konfiguracji jak i programów antywirusowych przeznaczonych specjalnie dla instalacji serwerowych.

Zajmiemy się stacjami roboczymi pracowników, zaktualizujemy oprogramowanie, wyczyścimy rejestr i wgramy najnowsze oprogramowanie antywirusowe z aktualną bazą wirusów.

Sieć firmową zabezpieczymy przy pomocy reguł i uprawnień dopasowanych do ról użytkowników. Na straży zainstalujemy również urządzenie UTM, które stale będzie monitorować stan sieci, podatności i możliwe ataki z zewnątrz.

Odwirusowanie komputera:


Odwirusowanie komputera polega na usunięciu wirusów, trojanów, spyware.

Dodatkowo wykonamy oczyszczenie rejestru systemu ze zbędnych wpisów aby poprawić prace komputera.

Zainstalowanie aktualizacji systemu Windows i kluczowych programów oraz  instalacja oprogramowania antywirusowego z najnowszymi sygnaturami wirusów to działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa i ochronę komputerów przed podobnymi problemami w przyszłości.

Tworzenie raportów i zestawień z bazy danych


Za pomocą narzędzia Crystal Reports pomożemy przygotować formularze i zestawy danych według założeń klienta.

Logo firmy na fakturze pozwala na budowę silnego wizerunku firmy i jest  w tej chwili już standardem. Personalizacja druków firmowych nie musi ograniczać się jednak tylko do wstawienia logo. Na wydrukach można pokazać znacznie więcej od zdjęć zakupionych produktów po trasy dojazdu dla kierowców.

Firmowa baza danych to niewyczerpane źródło informacji, problem zaczyna się kiedy musimy przekazać je dalej. Pomożemy przygotować graficzne raporty i pliki CSV, XLS z dokładnie tymi danymi, które są potrzebne.

Konfiguracja programu PŁATNIK


Skonfigurujemy program płatnik i podepniemy wymagane certyfikaty.

Pomożemy w integracji płatnika z systemami księgowo – kadrowymi.

Konfiguracja kontrolera domeny Active Directory


Kontroler domeny przydziela uprawnienia i zarządza uwierzytelnianiem obiektów (komputerów i użytkowników) ich autoryzacją i dostępem do zasobów.

Obiekty w domenie mogą ufać sobie na wzajem – w przypadku relacji dwustronnej lub tylko jeden obiekt ufa drugiemu w przypadku relacji jednostronnej.

Wprowadzenie domeny w sieci firmowej, pozwala zmniejszyć ilość administratorów, zwiększyć kontrolę nad siecią i poprawić jej bezpieczeństwo. 

 

Instalacja systemu Windows


Zainstalujemy system Windows zarówno na nowym sprzęcie jak i używanym (bez utraty danych)

Instalacja systemu operacyjnego obejmuje zainstalowanie systemu operacyjnego Windows XP, Windows Vista, Windows Seven, Windows 8.1, Windows 10 wraz z zestawem uaktualnień Service Pack, kompletem najnowszych sterowników, konfiguracją łącza internetowego oraz instalacja oprogramowania antywirusowego do jego optymalnego działania. Komputer będzie w pełni gotowy do pracy i korzystania z internetu.

Jesteśmy w stanie przeinstalować system bez utraty danych, nawet w przypadku gdy poprzedni Windows nie może się uruchomić.

Uwaga: Instalujemy oprogramowanie jedynie z nośników dostarczonych przez klienta.

Konfiguracja systemu Windows


Konfiguracja systemu Windows obejmuje instalację pełnego zestawu sterowników i oprogramowania (odtwarzacze, przeglądarki archiwizatory, kodeki, antywirusy), ustawienie połączenia internetowego czy konfigurację konta pocztowego.

Instalacja nowych urządzeń


Nasi specjaliści pomogą podłączyć, skonfigurować i uruchomić dowolny firmowy sprzęt informatyczny niezależnie czy chodzi o prostą drukarkę, czy bezprzewodowy, mobilny kolektor danych.

Przykładowe zlecenie może obejmować konfigurację drukarki sieciowej, podłączenie kasy lub drukarki fiskalnej, instalacje routerów, modemów, switchy i urządzeń UTM. Podłączenie i konfiguracja nowych urządzeń, kart rozszerzeń oraz napędów.

Masz problem z innym urządzeniem?
Skontaktuj się z nami!

Rozwiązywanie problemów


Nie wszystkie problemy informatyczne da się w łatwy sposób sklasyfikować.
W Kantacie obsługujemy firmy kompleksowo – najważniejsze jest dla nas rozwiązanie problemu klienta. 

Usuwamy między innymi usterki konfiguracyjne (np. brak obrazów komunikatorze typu Skype).

Pomagamy odzyskać konto Windowsa (przez usunięcie zapomnianego hasła użytkownika, które uniemożliwiało korzystanie z systemu).

Przywracamy usunięte przypadkowo pliki lub dane zaszyfrowane przez wirusy.

Umowa SLA


Wsparcie powdrożeniowe


Serwis oprogramowania


Dedykowany dział serwisu


Firmowe systemy informatyczne muszą działać non-stop

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks (71) 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks (61) 610 24 05
biuro@kantata.pl

Skonfiguruj swój system

Dział handlowy
Produkcja
Magazyn wysokiego Składu
Dział handlowy
Produkcja
Magazyn wysokiego Składu

Mapa strony