Księgowość, Kadry i płace

Księgowość, rozliczenia i kadry

 Rzetelne prowadzenie księgowości i finansów, obsługa kadrowa i płacowa oraz ewidencja środków trwałych w Comarch OPT!MA zapewnione są dzięki modułom:

Moduły te charakteryzują się przede wszystkim prostą obsługą i niezawodnością działania oraz bieżącą aktualizacją pod względem zmieniających się przepisów.

Księga Podatkowa zapewnia pełną obsługę uproszczonej ewidencji księgowej – na zasadach ogólnych, tzw. Księga Przychodów i Rozchodów. Księga Handlowa to narzędzie przeznaczone dla firm prowadzących pełną księgowość, zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości. Użytkowanie aktualnych wersji oprogramowania Comarch gwarantuje prowadzenie księgowości i spraw kadrowo-płacowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także wykorzystując: aktualne stawki podatkowe, wzory deklaracji, mechanizmy rozliczeń oraz wiele innych elementów zależnych od aktualnych przepisów. Zastosowane narzędzia, jak np. schematy księgowe umożliwiające automatyczne, bezbłędne księgowanie dokumentów, czy też narzędzia importu aktualnych wskaźników księgowych i płacowych – sprawiają, że praca w dziale księgowym firmy przebiega sprawnie, a możliwość powstania błędów jest zminimalizowana.


W celu lepszego obsłużenia procesów zachodzących w biurach rachunkowych, stworzone zostały specjalne moduły w wersji BR. Umożliwiają one kompleksową obsługę wielu klientów oraz usprawniają kontakt na linii klient-biuro.

 

Księgowość

Ewidencja ryczałtowa

W Module Księga Podatkowa poprowadzisz uproszczoną księgowość w oparciu o ewidencję przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Ponadto automatycznie obliczysz deklarację PIT-28, którą następnie prześlesz wprost z programu przez Internet do Urzędu Skarbowego.


Księga rozchodów i przychodów – Księga Podatkowa

W module Księga Podatkowa poprowadzisz księgowość na zasadzie Księgi Przychodów i Rozchodów. Na podstawie zapisów w Księdze automatycznie wyliczysz deklaracje PIT-36, PIT-36L, które następnie wyślesz elektronicznie w formie e-deklaracji do Urzędu Skarbowego.

 

Rejestry Vat

Dzięki rejestrom VAT przejrzysz wszystkie dokumenty zakwalifikowane do rejestru VAT-7 w zadanym okresie. Jeżeli prowadzisz sprzedaż zagraniczną w rejestrach sprawdzisz faktury, które kwalifikują się do VAT-UE.

 

Comarch ERP Optima na podstawie zapisów w rejestrze VAT automatycznie policzy Twoją deklarację VAT-­7. Bezpośrednio z programu wydrukujesz ją oraz wyślesz drogą elektroniczną do Twojego Urzędu Skarbowego.


 

Deklaracja PIT-36

Program na podstawie zapisanych w nim informacji automatycznie wyliczy za Ciebie deklarację roczną PIT‐36, PIT‐36L oraz wiele innych. Przygotowane dokumenty wyślesz drogą elektroniczną bezpośrednio z programu do Twojego Urzędu Skarbowego


Pełna księgowość

 Plan kont

W module Księga Handlowa stworzysz dowolny, wielopoziomowy plan kont dostosowany do potrzeb Twojej firmy. Łatwy sposób budowy i poruszania się po planie kont pozwoli Ci na szybkie sporządzanie zestawień i analiz księgowo-finansowych.

 

Obroty salda

W Comarch ERP Optima sprawdzisz stan kont księgowych przeglądając zapisy prezentowane w obrotach i saldach. Zapisy te mogą powstawać z ręcznych księgowań na kontach lub automatycznie przy zastosowaniu schematów księgowych (wzorców księgujących). Dzięki funkcji bufora księgowego unikniesz pomyłek przy wprowadzaniu dekretów.

 

Bilans

W programie zdefiniujesz dowolne zestawienia księgowe lub możesz wykorzystać już istniejące. Zestawienia możesz wydrukować lub przenieść do arkusza kalkulacyjnego.

 

Rejestry VAT

Dzięki rejestrom VAT przejrzysz wszystkie dokumenty zakwalifikowane do rejestru VAT-7 w zadanym okresie. Jeżeli prowadzisz sprzedaż zagraniczną rejestrach sprawdzisz faktury, które kwalifikują się do VAT-UE.

Deklaracje VAT

Comarch ERP Optima na podstawie zapisów w rejestrze VAT automatycznie policzy Twoją deklarację VAT-7. Bezpośrednio z programu wydrukujesz ją oraz wyślesz drogą elektroniczną do Twojego Urzędu Skarbowego.


Deklaracje – PIT 36

Program na podstawie zapisanych w nim informacji automatycznie wyliczy za Ciebie deklarację roczną PIT-36, PIT-36L oraz wiele innych. Przygotowane dokumenty wyślesz drogą elektroniczną bezpośrednio z programu do Twojego Urzędu Skarbowego.

 

e-Deklaracje

 Niezależnie od tego jaką formę prowadzenia księgowości wybierzesz, musisz rozliczać się z Urzędem Skarbowym wypełniając deklaracje podatkowe. To uciążliwe i czasochłonne zajęcie, w dodatku łatwo o pomyłkę podczas wypełniania tradycyjnych formularzy. Na szczęście z Comarch ERP Optima nie musisz zastanawiać, czy wypełniasz poprawny formularz, w sysytemie na bieżąco aktualizowane są wszystkie druki urzędowe! Dodatkowo funkcja przesyłania e-deklaracji do Urzędu Skarbowego pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Dzięki Comarch ERP Optima błyskawicznie złożysz przez Internet wszystkie deklaracje związane z podatkami PIT, CIT, VAT, VAT-UE, a dzięki współpracy z programem Płatnik rozliczysz także wszelkie zobowiązania wobec ZUS!

Możesz również skorzystać z usług wybranego biura rachunkowego z portalu iKsięgowość24 i zlecić wykonanie wszystkich obowiązków księgowo-kadrowych ekspertom.

Znajdź księgowego

iKsięgowość24.pl

Serwis pozwalający na wyszukanie biura rachunkowego dopasowanego do oczekiwań klienta zarówno pod względem lokalizacji, jak i świadczonych usług. Biura zaprezentowane w serwisie posiadają oprogramowanie firmy Comarch, co umożliwia podjęcie współpracy wykorzystujące nowoczesne modele współpracy oparte o Internet, w tym elektroniczną wymianę dokumentów.

Obsługa kadrowo-płacowa

W zależności od rodzaju prowadzonych rozliczeń pracowników w ramach Comarch ERP Optima możesz ewidencjonować wypłaty pracowników wykorzystując Uproszczone Kadry/Płace lub prowadzić ewidencję obecności, obsługiwać rozliczanie różnych rodzajów umów cywilno-prawnych z pracownikami, usprawnić proces naliczania i korygowania list płac oraz zautomatyzować współpracę z programem Płatnik – wybierając Pełne Kadry/Płace.

Lista wypłat

W module Księga podatkowa w prosty sposób zaewidencjonujesz wypłaty pracowników, a także wprowadzisz je do książki przychodów i rozchodów.

Wypłaty pracowników

Na liście wypłat pracowników w module Kadry i Płace znajdziesz wszystkie informacje dotyczące wypłat oraz innych rozliczeń z Twoimi pracownikami. W programie w prosty sposób przyznasz swoim pracownikom dodatki, premie czy uwzględnisz potrącenia. W tym miejscu obejrzysz też całą historię zarobków zatrudnionych, ich umowy, szczegółowe dane itd. Program współpracuje z aplikacją Płatnik oraz systemem SODiR.

 


Deklaracje pracowników

W programie utworzysz jednocześnie deklaracje dla wszystkich pracowników oraz wyślesz je w formie e-deklaracji do Urzędu Skarbowego. Program umożliwia pobranie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru.

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks (71) 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks (61) 610 24 05
biuro@kantata.pl

Skonfiguruj swój system

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony