Comarch iBard24 Backup Online

Przełomowa wersja iBard24 już dostępna!

 

Z dumą informujemy, że udostępniliśmy nową wersję najpopularniejszej polskiej usługi do backupu i synchronizacji danych w chmurze – iBard24, z której korzysta już ponad 15 000 klientów. Trzy nowości, które z pewnością Państwa zainteresują:

 

1. Dwustronna synchronizacja plików

 

2. Zupełnie nowa aplikacja dla systemu Android

 

3. Nowe strony www.iBard24.pl

 

Przypominamy, że od wersji 2.8 aplikacja iBard24 wyposażona jest w mechanizm auto-aktualizacji, który automatycznie aktualizuje oprogramowanie do najnowszej wersji.

iBard24 Backup Online to profesjonalna usługa do automatycznego tworzenia kopii zapasowych danych online. Dzięki iBard24 firma może skutecznie przeprowadzić backup i archiwizację cennych plików pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą, takich jak Comarch OPT!MA, Comarch CDN XL, Comarch ALTUM (iBard24 Backup Online jest idealnym narzędziem do backupu i archiwizacji plików baz danych), czy komputerów pracowników.

 

O produkcie

 

Usługa dedykowana jest dla małych i średnich przedsiębiorstw i sprawia, że przechowywane informacje są w pełni bezpieczne, a firmy mogą lepiej wypełniać obowiązki dotyczące archiwizacji danych finansowo-księgowych, jakie narzucają ustawy podatkowe.

 

Zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa art. 32, art. 88 i art.70 dokumentację podatkową należy przechowywać do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego (licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku). W przypadku firm prowadzących księgi rachunkowe kopię bezpieczeństwa należy wykonywać zgodnie z art. 71 ust. 2 a dane przechowywać zgodnie z art. 74 ustawy o rachunkowości – przez okres pięciu lat.

iBard24 Backup Online to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu backup Twoich plików jest prosty i bezpieczny jak nigdy dotąd. Już teraz możesz zapewnić całkowite bezpieczeństwo swojej firmie, dzięki sprawdzonej usłudze, która uchroni Cię przed ryzykiem utraty danych. Automatyczna archiwizacja plików pochodzących z systemów do zarządzania firmą czy też komputerów pracowników zapewni spokój i gwarancje odzyskania danych w sytuacji awaryjnej.

Instalacja aplikacji to zaledwie kilka minut, a za pomocą kreatorów z łatwością przeprowadzisz pierwszą kopię i ustawisz harmonogram backupu. Dzięki funkcji automatycznego wykonywania kopii zapasowej nie musisz pamiętać o codziennym backupie – proces przebiega w tle, o wybranych przez Ciebie godzinach. Dodatkowo dane składowane są na bezpiecznych serwerach Comarch Data Center, co oznacza, że w sytuacji awaryjnej (kradzież komputera, powódź, wirusy), dane są zabezpieczone i możliwe do odzyskania poprzez każdy komputer podłączony do Internetu.

 

Funkcjonalność

 

Korzyści

 

1. Dysk internetowy.
iBard24 działa jako Twój internetowy pendrive. Wszystkie dane jakie zostały przesłane na konto dostępne są w każdym miejscu na ziemi z dowolnego komputera. Zastosowanie iBard24 może sprawdzić się w pracy, domu, szkole. Twoje dane zawsze są przy Tobie!

2. Odtwarzacz mp3
Funkcja słuchania mp3 powoduję, że dysk internetowy zmienia się w Twój osobisty odtwarzacz muzyki – prześlij swoje ulubione utwory na iBard24 i miej do nich dostęp gdziekolwiek jesteś.

3. Przeglądarka zdjęć
Wrzucaj, przechowuj, oglądaj, udostępniaj. Funkcja galerii zdjęć umożliwia nie tylko przechowywanie i udostępnianie fotografii znajomym. Podgląd zdjęć możliwy jest z poziomu konta iBard24, aby przeglądać zdjęcia nie trzeba kopiować ich na dysk komputera. Od teraz zdjęcia są w pełni zabezpieczone i zawsze tam gdzie Ty!

4. Backup archiwum poczty Outlook.
Dzięki harmonogramom dostępnych w aplikacji iBard24 możliwe jest ustawienie częstotliwości wykonywania kopii zapasowych baz danych Outlooka, co chroni przed zniszczeniem całego archiwum maili wraz listą kontaktów w przypadku awarii dysku komputera. Dodatkowo funkcja kompresji na czas przesyłu plików na serwer, sprawia, że backup dużych plików archiwum poczty jest o wiele krótszy.

5. Backup baz danych kontaktowych klientów firmy.
iBard24 pozwala na zabezpieczenie bazy klientów z danymi teleadresowymi, budowanej przez okres kilku (kilkunastu) lat. Posiadanie kopii zapasowej danych klientów przez firmy jest warunkiem koniecznym w prowadzeniu biznesu. W przypadku utraty tak ogromnej bazy w całości, odbudowanie jej jest po prostu niewykonalne. W efekcie firma narażona jest na stratę dużej części klientów. iBard24 to idealne, proste narzędzie do zabezpieczenia Twojej firmy przed takim zagrożeniem. Dodatkowo funkcja backupu różnicowego pozwala na dopisywania nowych danych do wcześniej utworzonej kopii zapasowej pliku (zamiast wysyłanie ponownie całego pliku), co skracając czas jej tworzenia do kilku sekund.

6. Backup bazy danych MSSQL.
iBard24 to idealne narzędzie do automatycznego tworzenia kopii zapasowej baz danych. Wirusy, włamania, awarie – to zdarzenia losowe, które zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Dlatego zawsze należy dbać o to, aby dane miały aktualną kopię bezpieczeństwa. Procesy tworzenia kopii nie ograniczają efektywności pracy komputera ani możliwości korzystania z Internetu. Działają dyskretnie, nie angażując zasobów pracownika.

7. Udostępnienie moich plików znajomym
iBard24 pozawala na swobodne udostępnianie plików znajomym. Czasami zdarza się, że załączniki wiadomości przekraczają dozwoloną wielkość. Dzięki możliwości otoczenia sieciowego w aplikacji oraz na stronie www iBard24, pliki a nawet całe foldery z łatwością mogą być przekazane znajomym wraz z możliwością zapisania lub/i zmodyfikowania ich.

8. Bezpieczne udostępnianie dokumentów swoim pracownikom pracującym na iBard24 (praca grupowa na plikach)
Możliwy jest wygodny proces pracy w grupie, poprzez uruchomienie jednego konta centralnego oraz dowolną ilość kont na stacjach roboczych pracowników. Między tymi kontami pracownicy mogą udostępniać sobie dokument i pracować na jednej jego wersji. To rozwiązanie pozwala także na określenie indywidualnych uprawnień dla każdego pracownika.

9. Automatyczny backup dla laptopów pracowników zdalnych (mobilnych)
iBard24 pozwala wyeliminować ryzyko utraty danych na skutek kradzieży lub awarii sprzętu komputerowego pracownika mobilnego. W takim przypadku dane mogą być w prosty sposób odzyskane z innego komputera.

10. Zapewnienie trwałości zapisu informacji systemu rachunkowości.
Pełna ochrona danych dzięki iBard24 w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu komputera. Księgi handlowe, dokumentacja inwentaryzacyjna, sprawozdania finansowe zabezpieczone przed zniszczeniem poprzez systematyczne tworzenie rezerwowych kopii bezpieczeństwa danych, zapisanych na nośnikach komputerowych. iBard24 to skuteczne rozwiązanie zapewniające trwałość zapisu informacji systemu rachunkowości zgodnie z zapisami dotyczącymi bezpieczeństwa dokumentów zawartej w Ustawie o Rachunkowości (przez okres 5 lat).

11. Stosowanie backupu w celu zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa przetwarzanych dokumentów zawierających dane osobowe.
Profesjonalne rozwiązanie do backupu danych pozwala na zagwarantowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanych dokumentów zawierających dane osobowe. Podwójne szyfrowanie iBard24 zabezpiecza dane przed udostępnieniem ich osobom nieupoważnionym, uszkodzeniem, zniszczeniem, zmianą, utratą oraz przetwarzaniem z naruszeniem ustawy. Pierwszym poziomem zabezpieczenia jest szyfrowanie danych protokołem SSL-128 bit, podczas przesyłania ich na serwery Comarch Data Center. Drugi poziom wykorzystuje algorytm szyfrujący AES-256 bit, którym przy pomocy indywidualnego klucza szyfrowane są wskazane dane.

12. Możliwość utrzymania wersji dokumentów.
Możliwość odzyskania nawet 20 wersji pliku wstecz. Zastosowanie jest szczególnie doceniane w przypadku wprowadzenia niepożądanych zmian w archiwizowanym pliku.

 

13. Minimalizacja zagrożeń związanych z czynnikiem ludzkim
Tworzenie kopii zapasowej folderów publicznych, dostępnych dla wielu pracowników. iBard24 zmniejsza ryzyko związane z błędami ludzkimi takimi jak: skasowanie niewłaściwego katalogu lub pliku, które może mieć poważne skutki w przypadku ich utraty. Automatyczne wykonywanie backupu folderów publicznych poprzez iBard24 minimalizuje zagrożenie utraty danych.

 

Bezpieczeństwo

Dzięki iBard24 zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dane szyfrowane są kluczem szyfrującym AES 256-bit, przesyłane szyfrowanym połączeniem SSL 128-bit i przechowywane w Comarch Data Center, spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa zgodne z międzynarodową normą ISO/IEC 27001:2005 System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Usługa sprawia że przechowywane informacje są w pełni bezpieczne.

Bezpieczeństwo danych

Tylko system dobrze zabezpieczony jest akceptowalnym narzędziem informatycznym w prowadzeniu biznesu. Automatyczna Kopia Bezpieczeństwa to wykonanie kopii zapasowej bazy danych Comarch ERP Optima na serwery w Comarch Data Center z wykorzystaniem usługi iBard24 Backup Online. Raz skonfigurowana usługa wykonuje kopię bazy danych automatycznie zgodnie z ustawionym harmonogramem.

Tworzenie kopii bezpieczeństwa w Comarch ERP Optima z wykorzystanie iBard24 jest całkowicie bezpieczne. Dane mogą być szyfrowane kluczem użytkownika AES 256-bit i przesyłane są za pomocą szyfrowanego połączenia SSL 128-bit (takie samo szyfrowanie jest używane w kontaktach z bankami).

Zapraszamy do lektury „Bezpieczny Komputer – Jak zapewnić całkowitą ochronę danych w domu i firmie?”. Wspólne dzieło stworzone przez specjalistów Comarch oraz ESET zawiera szereg praktycznych wskazówek jak zabezpieczyć informacje gromadzone na firmowych i prywatnych komputerach.

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks (71) 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks (61) 610 24 05
biuro@kantata.pl

Skonfiguruj swój system

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony