Przy korzystaniu z tylko kilku systemów, informacje firmowe są podzielone na wiele silosów danych, przy większej liczbie aplikacji biznesowych szybkie dotarcie do precyzyjnych informacji jest praktycznieniemożliwe.
W każdej firmie – niezależnie od tego czy jest mała, średnia czy duża działa wiele systemów informatycznych. Zaczynając od mail przez systemy do księgowości, programy do obsługi klienta (CRM), oprogramowanie do obsługi PPK, aplikacje kadrowo – płacowe, magazynowe, produkcyjne, czy specjalistyczne systemy do wycen, a na platformach e-commerce kończąc.
Przy korzystaniu z tylko kilku systemów, informacje firmowe są podzielone na wiele silosów danych, przy większej liczbie aplikacji biznesowych szybkie dotarcie do precyzyjnych informacji jest praktycznieniemożliwe.
Ręczne przenoszenie danych pomiędzy systemami jest pracą czasochłonną – pochłaniającą wiele roboczogodzin.
Comarch ERP XL posiada między innymi moduły produkcyjne, księgowe, handlowe, magazynowe, reklamacyjne, B2B, importu czy do obsługi umów.Współpracuje też z systemem WMS, posiada aplikacje mobilne oraz pulpity dla pracowników do zgłaszania urlopów i nieobecności. W efekcie wszystkie informacje trafiają do jednej bazy danych.
Czasem nie wszystkie specjalistyczne funkcje, których wymaga specyfika branży, znajdują się w oprogramowaniu jednego producenta. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi integracja systemów informatycznych różnych producentów.
Celem integracji systemów informatycznych jest optymalizacja procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.
Mówimy, że systemy są ze sobą zintegrowane jeśli mogą się komunikować, przesyłać dane, udostępniać zasoby.
System handlowo magazynowy i do księgowości, np. Comarch XL, może być skomunikowany ze sklepem internetowym, np. Magento. Dzięki temu sklep posiada informacje o bieżących stanach magazynowych, a system Comarch ERP XL o klientach i zamówieniach złożonych w sklepie.
Integracja powala zachować spójność danych i zastępuje pracę człowieka, który te dane musiałby przenosić pomiędzy systemami.Połączenie systemów niweluje też możliwość błędów, które powstałyby przy przenoszeniu ręcznym.
Dzięki integracji systemów informatycznych i oprogramowania, możemy być pewni, że nasze dane są zawsze aktualne. Mamy gwarancję, że w każdym z programów posiadamy dokładnie te same informacje.
Integracja oprogramowania i systemów informatycznych może działać jedno lub dwustronnie. W zależności od tego czy dane wysyłane są jednym czy w obu kierunkach.
W przypadku integracji jednostronnej informacje płyną tylko w jednym kierunku. Pierwszy system tylko wysyła dane, a drugi tylko odbiera.
Integracja jednostronna nie jest w pełni funkcjonalna, czasami jest jednak wystarczająca.
Przykładem integracji jednostronnej może być integracja z SMS API
Z firmowego systemu ERP przekazywany jest numer telefonu i treść wiadomości do systemu zarządzającego wysyłką wiadomości SMS.
Integracja dwustronna polega na komunikacji w obu kierunkach. Systemy są w pełni skomunikowane, każdy może zarówno wysyłać jak i odbierać konkretne zestawy danych.
W przypadku integracji dwustronnej, najczęściej wykorzystuje się interfejsy API.
Integracja systemu magazynowego z kurierami może być świetnym przykładem integracji dwustronnej. Ze sklepu wysyłane są wymiary produktu i waga. W odpowiedzi system firmy kurierskiej przesyła koszt wysyłki paczki i list przewozowy.
Systemy przez cały czas komunikują się ze sobą i wymieniają informacje o aktualnym statusie wysyłki.
Najlepiej integrować systemy wyposażone w interfejsy API – interfejs API to swego rodzaju instrukcja jak dany system przetwarza dane.
Kolejnym przykładem są systemy bez interfejsu API, ale z otwartym kodem źródłowym, w takiej sytuacji dział programistyczny może napisać interfejs komunikacyjny.
Integrowanie systemów zamkniętych, bez interfejsów API jest bardziej skomplikowane i czasochłonne, a co za tym idzie kosztowne.
Przyspiesz pracę w swojej firmie – uniknij żmudnego, ręcznego uzgadniania danych. Zintegruj swój system ERP z innymi systemami.
Prowadzisz biuro rachunkowe w Optimie? Użyj naszych integracji i w łatwy sposób importuj dokumenty klientów, wystawione w innych systemach ERP.
Dodatek umożliwia zaimportowanie dokumentów z systemu Symfonia do Comarch ERP Optima
Dodatek umożliwia pobieranie dokumentów handlowych, magazynowych i kasowych bezpośrednio z bazy danych systemu WAPRO Asseco. Generowany jest plik XML możliwy do zaimportowania za pomocą mechanizmu pracy rozproszonej systemu Comarch ERP Optima.
Konwerter pliku XML wygenerowanego w systemie SAP do formatu pliku zgodnego z formatem pracy rozproszonej systemu Comarch ERP Optima.
Program umożliwia zaczytanie dokumentów handlowych z rozróżnieniem na dokumenty sprzedażowe i zakupowe z systemu SAP do systemu Comarch ERP Optima. Wszystkie dokumenty trafiają do tego samego rejestru.
Dodatek umożliwia eksport listy płac i wypłat z systemu Enova do pliku w formacie XML.
Wygenerowany plik można zaimportować do systemu Comarch ERP Optima.
Dodatek pozwala na przeniesienie danych księgowych kont typu 4 i 5 z systemu Enova do systemu Comarch ERP Optima.
Program umożliwia import dokumentów sprzedażowych i zakupowych z systemu TransSped, plików DBF i plików XML do rejestru VAT systemu Comarch ERP XL przy pomocy API. Aplikacja posiada rozszerzenie do importu danych z systemu Maxx za pomocą plików CSV.
Webservice integracyjny, pozwala na komunikacje i przesyłanie danych pomiędzy platformą e-commerce Magento i systemem Comarch ERP XL.
Głównym atutem rozwiązania jest automatyczna wymiana danych pomiędzy systemami, oraz elastyczna możliwość rozbudowy systemu o nowe funkcjonalności, specyficzne dla konkretnej konfiguracji Magento lub Comarch ERP XL.
Dodatek do Comarch ERP XL służący do śledzenia przesyłek wysyłanych firmą kurierską DPD z poziomu systemu.
Dodatek eksportuje dokumenty sprzedażowe z systemu Comarch ERP XL do formatu elektronicznej wymiany danych ECOD. Program generuje pliki XML ECOD.
Szukasz innego rozwiązania? Skontaktuj się z nami – stworzymy integrację specjalnie dla Ciebie.
Zapytaj o integrację
ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz
tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl
ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks 71 728 13 40
biuro@kantata.pl
ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks 61 610 24 05
biuro@kantata.pl