Comarch ERP iFaktury24 już dostępny na urządzeniach mobilnych!

Aktualności

29 czerwca 2020

Jaki antywirus wybrać do firmy w 2020 roku?

FORTINET LIDEREM W BRANŻY ZABEZPIECZEŃ

Nasi klienci, często pytają się jaki program antywirusowy wybrać. Zagrożenia internetowe stale się zmieniają, powstają nowe, a dodatkowo oferta rozwiązań cybersecurity jest bardzo szeroka. Powyższe fakty nie ułatwiają odpowiedzi na to pytanie.

Stale śledzimy trendy, nowe rozwiązania i wiadomości z branży IT, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty, które spełniają ich potrzeby biznesowe.

Doradztwo, rozwiązywanie problemów i proste przekazywanie skomplikowanych zagadnień technicznych to właśnie PRZYJAZNA INFORMATYKA, zasada która towarzyszy nam już od ponad 20 lat.

PODPOWIADAMY JAKI PRODUKT ANTYWIRUSOWY WYBRAĆ

AV Comparatives  - niezależna organizacja zajmująca się badaniem oprogramowania antywirusowego, systemów zabezpieczających sieć informatyczną i  komputery czy urządzenia mobilne, niedawno opublikowała niezależny test oprogramowania antywirusowego.  Wyniki testu publikujemy w dalszej części artykułu.

Warto dodać, że AV Comparatives od 1999 roku skutecznie realizuje misję sprawdzania, czy producenci oprogramowania spełniają swoje obietnice.

Tym spośród naszych klientów, którzy nie uznają kompromisów w zakresie cyberbezpieczeństwa, zazwyczaj polecamy produkty producenta Fortinet.

Na najwyższym stopniu podium testu AV Comperative uplasował się właśnie Fortinet wykrywając 100% zagrożeń.

Wyniki testu zostały opublikowane w maju br., a same badanie przeprowadzono w marcu i kwietniu 2020 roku, jest to najnowszy opublikowany przez AV Comparatives test aplikacji antywirusowych.

Opis testu programów antywirusowych

„Pod lupę” wzięto 19 czołowych producentów oprogramowania antywirusowego, a firma testująca opublikowała dane dotyczące wykrywalności zagrożeń. Pozostałe niezbędne wyniki, w tym parametry wydajnościowe zostaną opublikowane już w lipcu tego roku. W teście zastosowano 403 losowo wybrane próbki szkodliwego oprogramowania. Tylko dwa systemy antywirusowe wykryły 100% zagrożeń – Fortinet oraz Panda, przy czym Panda powiadomiła o dziesięciu fałszywych zagrożeniach, a Frotinet tylko o trzech. Co nas cieszy, inne produkty z naszego portfolio, takie jak Avast czy ESET, również znalazły się w czołowej dziesiątce testu, a ich % wykrywalności nieznacznie odbiega od zwycięscy testu (Avast 99,8%, ESET 99,5%).

Szczegółowe wyniki testu programów antywirusowych

Szczegółowe dane przedstawiające wyniki  wszystkich producentów biorących udział w teście prezentuje poniższa tabela.

 Zablokowane zagrożeniaNie wykryte zagrożenia% wykrywalnościFałszywe powiadomienia
Fortinet4030100%3
Panda4030100%10
Kasperksy402199.8%0
Vipre, VMware402199.8%1
Avast402199.8%4
Elastic402199.8%13
ESET401299.5%0
Bitdefender401299.5%1
Sophos401299.5%2
Microsoft401299.5%5
K7401299.5%9
Cisco, G Data400399.3%1
SparkCognition397698.5%0
Acronis3921197.3%0
Cybereason3911297.0%6
CrowdStrike3911297.0%8
FireEye3851895,5%0

AV Comparatives samodzielnie dobierał ustawienia i składniki oprogramowania aby wyniki były jak najlepsze. Dla zwycięscy testu, jakim jest Fortinet, zastosowano następujące narzędzia:

  • FortiClient – oprogramowanie instalowane na końcowych urządzeniach np. PC czy laptopach, odpowiedzialne za wykrywanie oraz unieszkodliwianie zagrożeń. FortiClient jest również klientem VPN stosowanym na komputerach zdalnych.
  • FortiSandbox – tzw. „piaskownica”, wyizolowane, bezpieczne wirtualne środowisko, przeznaczone do uruchamiania i obserwacji niebezpiecznych zdaniem użytkownika aplikacji.
  • FortiEDR – technologia EDR to przyszłość nowoczesnych systemów antywirusowych. FortiEDR analizuje i wykrywa potencjalne zagrożenia, na tzw. punktach styku, jeszcze zanim zagrożenie trafi do urządzenia końcowego.

Zwycięzca testu

Wyżej wymienione narzędzia, to tylko niektóre aplikacje instalowane na tzw. „końcówkach”. Fortinet do tematu zabezpieczeń podchodzi holistycznie, dostarczając niezbędny sprzęt i infrastrukturę.

Sercem systemu zabezpieczeń producenta jest urządzenie klasy UTM – FortiGate. Łącząc ze sobą zabezpieczenie sprzętowe UTM FortiGate z wyżej wymienionym oprogramowaniem, daje najwyższy poziom bezpieczeństwa dostosowany do indywidualnych i bardzo restrykcyjnych wymagań użytkowników.

Więcej informacji nt. urządzeń UTM odnajdziecie na naszej stronie internetowej: https://kantata.pl/sprzet/utm/

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie naszej publikacji. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jakimi innymi produktami lub usługami zajmuje się nasza firma, zapraszamy do kontaktu.


Źródło:

Link do oryginalnej publikacji testu znajdziecie tutaj.

Ostatnio dodane aktualności


26 czerwca 2020
Czy obce firmy mogą zablokować Twoje licencje Comarch?

15 września 2020
Sprawdź czy masz bezpieczny system Windows Server – podatność 10 na 10.

29 czerwca 2020
Jaki antywirus wybrać do firmy w 2020 roku?

10 lutego 2020
Comarch Optima 30% taniej

6 grudnia 2019
Zagrożenia sieci komputerowej [jak się przed nimi chronić]

6 kwietnia 2017
Produkcja w Dobrych Rękach – konferencja

22 marca 2017
Artykuł o naszym wdrożeniu w firmie POLMIL

20 marca 2017
Nowa wersja Comarch ERP Optima 2017.3.1

16 grudnia 2015
Comarch ERP Optima 2016.3.1

13 października 2015
Nowa wersja Comarch ERP Mobile 2016.2

13 października 2015
Nowa wersja Comarch ERP XL 2016

12 września 2015
Nowa wersja Comarch ERP e-Sklep 2015.5!

20 stycznia 2015
Nowa wersja Comarch ERP 2015

19 stycznia 2015
Mednote – idealny system dla indywidualnych praktyk lekarskich

4 listopada 2014
COMARCH OPTIMA + DARMOWA

27 maja 2014
Comarch ERP iFaktury24 już dostępny na urządzeniach mobilnych!

Comarch ERP iFaktury24 już dostępny na urządzeniach mobilnych!

Kontakt

Bydgoszcz / Wrocław / Poznań /
Oddział Bydgoszcz

ul. Nasypowa 25A
85-342 Bydgoszcz

tel./faks 52 340 70 88
biuro@kantata.pl

Oddział Wrocław

ul. Pełczyńska 137
51-180 Wrocław
tel./faks 71 728 13 40
biuro@kantata.pl

Oddział Poznań

ul. Grochowe Łąki 2a/29
61-752 Poznań
tel./faks 61 610 24 05
biuro@kantata.pl

Sprawdź ile kosztuje system ERP

Produkcja / MES
CRM
WMS / Magazyn
Kadry i Płace / HR / RCP
Księgowość
BI / Controlling
DMS / Workflow / Procesy
B2B

Mapa strony

kwadratowa ikona back to top